Yen sampeyan tresna salad brokoli klasik nanging kudu ngurangi, iki pilihan banget. Iku digawe karo mayonnaise cahya lan sethithik gula (utawa gula sulih). Rasa bebas nambah daging babi sing dimasak lan wiji srengenge utawa pecekan sing disigar kanggo rasa lan crunch ekstra.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 6 nganti 8 cangkir broccoli florets
- 1 wortel sedheng, iris
- 1/3 nganti 1/2 cangkir saus trikatuka alus utawa bawang bombay manis
- 1/2 cangkir kismis dicincang utawa raisin emas
- 3/4 cup mayonnaise light
- 3 sendok makan anggur putih utawa cuka champagne
- 1 tablespoon granulated gula utawa setara gula ngganti, utawa kanggo rasa
- Dash uyah
- sithik mrico
Cara Nggawe
- Yen kembang brokoli gedhe, pecah utawa potong dadi cilik.
- Ing mangkuk gedhe, buwang bebarengan brokoli, wortel, bawang bombay, lan kismis.
- Ing mangkuk cilik, gabungke mayonnaise, cuka, lan gula; padhang nganti alus. Ngaduk ing campuran brokoli nganti digabungake. Tambah uyah lan mrico, kanggo rasa.
Tip
- Ngombé salad karo sawetara daging babi.
- Tambah sawong wiji kembang srengenge utawa pecan toasted sing disigar .
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 215 |
| Lemak total | 17 g |
| Saturated Fat | 3 g |
| Lemak ora jenuh | 6 g |
| Kolesterol | 7 mg |
| Sodium | 164 mg |
| Karbohidrat | 16 g |
| Serat Pemakanan | 4 g |
| Protein | 3 g |