Iki minangka leg rotisserie klasik resep lambe karo marinade éca sing nambah rasa menyang sajian utama klasik. Marinade lan preparation nyedhiyakake leg sampurna, tanpa bon sing apik kanggo kumpul kulawarga utawa perayaan liburan.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 1 sikil tanpa domba
- 1 liter minyak zaitun
- 1 cangkir cuka putih
- 3 tablespoon cuka balsamic
- 1/2 cangkir jus lemon
- 6 cengkeh bawang putih
- 1/4 cangkir parsley seger (disigar)
- 2 sendok teh uyah
- 1 1/2 sendok teh
- paprika
- 1 sendok teh bubuk katumbah
Cara Nggawe
- Cut kelebihan lemak saka sikil kambing. Gawe enem jero bolongan ing kéwan lan masang siji cengkeh kaleng ing saben bolongan. Sisih kanggo ngidini kanggo nggayuh suhu kamar.
- Ngombol bahan liyane ing kaca gedhe utawa plastik mangkuk. Tempelake lambe kirik menyang pawon kaca gedhe. Pour setengah saka marinade liwat ndhuwur, nggawe Lamb wis ditutupi uga. Nyedhiyani setengah saka marinade kanggo basting. Tutup nganggo bungkus plastik lan ing lemari es kanggo 6 nganti 12 jam, ngowahi saben jam utawa luwih.
- Preheat grill. Panggonan domba ing tusuk rotisserie lan sijine ing panggangan. Ngurangi suhu nganti kurang. Masak kanggo 2 jam, nyikat karo marinade sing disiapake saben setengah jam.
- Sawise wedhus tekan dawa sing dikarepake (antarane 145 F nganti 160 F, gumantung saka carane langka utawa wis rampung sampeyan seneng), ilang saka panas, nyelehake menyang papan motong sing gedhe lan mlayu nganggo aluminium foil. Ayo nyedhiyakake daging kanggo 5 nganti 7 menit sadurunge ngiris.
- Cut menyang irisan lancip. Menehi karo sisih favorit.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 373 |
| Lemak total | 34 g |
| Saturated Fat | 7 g |
| Lemak ora jenuh | 22 g |
| Kolesterol | 32 mg |
| Sodium | 616 mg |
| Karbohidrat | 7 g |
| Serat Pemakanan | 1 g |
| Protein | 10 g |