Sentuhan mawar sing prasaja bisa njupuk rata-rata Martini menyang level anyar sing kapenuhan cathetan bunga sing apik lan lembut. Aku ngembangake koktail iki kanggo ulang tahun kanca nggunakake kebon panas minangka inspirasi lan iku minangka tambahan gedhe menyang pihak katelu.
Nalika aku milih salah siji gaya sing luwih anyar, gaya ringan kaya Hendrick , aku uga nggawe vodka nganggo iki lan rasa kaya apik. Rasa mawar diduweni dening mung nggunakake sirup prasaja mawar , sing bisa gampang digawe ing omah lan nyimpen digunakake minangka alternatif kanggo sirup kosong ing koktail liyane.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 2 ons
- gin
- 1 ons
- garing vermouth
- 1 sendok teh
- sirup prasaja mawar
- 3 dashes
- grapefruit bitters ( bitter orange uga bakal bisa)
- Mawar peteng utawa lemon kanggo hiasan
Cara Nggawe
- Tuangkan bahan dadi shaker koktail sing kapenuhan es cilik.
- Kocok banget .
- Galur menyang kaca koktail sing digawe dingin.
- Tambah sapuan sawetara jeruk bali (utawa oranye).
- Garnish karo petal mawar utawa corak linglang.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 1179 |
| Lemak total | 1 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Lemak ora jenuh | 0 g |
| Kolesterol | 0 mg |
| Sodium | 201 mg |
| Karbohidrat | 252 g |
| Serat Pemakanan | 3 g |
| Protein | 11 g |