Beachcomber minangka koktail sore panas musim panas karo campuran rasa sing menarik. Iku paling apik ditepungi minangka daiquiri -flavored maraschino. Senadyan mung nggunakake maraschino cilik, rasa maraschino rawuh ing ngarep minuman iline transparan iki, menehi sentuhan becik, nengsemake.
Yen sampeyan nelusuri, sampeyan bakal nemokake yen ana sawetara Resep Beachcomber lan, kaya akeh koktail tiki, beda-beda. Sawetara kalebu pisang , sawetara nggunakake vodka lan rum klapa karo woh tropis lan sawetara mung nambah bahan utawa loro (contone, cherry brandy) kanggo resep iki.
Resep ing ngisor iki minangka adaptasi cedhak saka Beachcomber asli minangka dicithak ing "Pedagang Vic's Bartender's Guide" (1947). Resep sing diarani kanggo ngombe minuman iki dicampur karo kira-kira 1 tuwung Ès, sanadyan apa goyang utawa beku, iku minangka minuman gedhe.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 2 ons
- rum lampu
- 3/4 ons
- telung detik
- 3/4 ons
- jus jeruk
- 2 dashes
- liqueur maraschino
- Opsional: 1/4 sendok teh
- sirup prasaja
Cara Nggawe
- Pupuk ure dadi shaker koktail kanthi es cangkir.
- Kocok banget .
- Galur menyang kaca koktail sing digawe dingin.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 288 |
| Lemak total | 1 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Lemak ora jenuh | 0 g |
| Kolesterol | 0 mg |
| Sodium | 8 mg |
| Karbohidrat | 32 g |
| Serat Pemakanan | 4 g |
| Protein | 3 g |