Iki minangka saus barbeku gaya Carolina. Delengen yen ora ana basa tomat ing resep iki, mung akeh rasa. Kaya karo saos cuka tradisional, iki tipis, kanthi konsistensi cair. Sosis iki dimaksudkan kanggo daging babi, sampeyan bisa nggunakake daging sapi, pitik, lan wedhus. Iku kabeh nganti sampeyan.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 1 mangkok / 240 mL butter
- Cukà 1/2 cangkir / 120 mL
- Jus 1 linglang
- 5 sendok teh / 50 ml Saos Worcestershire
- 1 sendok makan / 15 ml madu
- 2 teaspoons / 10 ml uyah
- 1 sendok teh / 5 mL mrica ireng
Cara Nggawe
Melt butter ing saucepan. Tambah jus lemon, saus Worcestershire, madu, uyah lan mrica. Bawa menyang simmer liwat medium panas kanggo 5 menit, utawa nganti madu wis dilebur sanadyan lan sauce uga digabungake
2. Mbusak sauce saka panas lan kasebut kanthi teliti ing cuka sethitik bit ing wektu. Gawe kecap asem nganti 5-10 menit.
3. Yen ngetokake wektu luwih dhisik, nganterake sauce nganti 20 menit lan banjur menyang wadhuk sing adhem.
Simpen ing kulkas nganti 4-5 dina. Anget ing ndhuwur kompor utawa microwave sadurunge nggunakake.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 223 |
| Lemak total | 23 g |
| Saturated Fat | 14 g |
| Lemak ora jenuh | 7 g |
| Kolesterol | 61 mg |
| Sodium | 657 mg |
| Karbohidrat | 5 g |
| Serat Pemakanan | 0 g |
| Protein | 0 g |