Iki resep banget kanggo sauce steak. Sisih paling apik babagan nggawe steak saus dhewe yaiku sampeyan bisa nyetel bahan kanggo dikarepake. Kasedhiya yen resep iki bisa dicithak, supaya separo utawa malah seprapat resep perlu. Sijiki sauce ing sisih ndhuwur utawa ing suhu kamar.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 1 tuwung ketchup
- 1/2 tuwung bawang (dicincang coarsely)
- 1 bawang putih gedhe (pecah)
- 1/4 cup banyu
- 1/4 tuwung
- Sosis Worcestershire
- 1/4 cangkir jus lemon
- 1/4 cangkir cuka putih
- 2 tablespoons
- soy sauce
- 2 tablespoons
- gula coklat
- 1 sendok teh
- mustard
- 1 potong uyah
- 1 irisan mrico ireng
- 2 sendok teh lenga zaitun
Cara Nggawe
- Kalor 2 sendok teh / 30 ml. lenga zaitun kanggo pan. Tambah bawang lan masak nganti 3 nganti 4 menit liwat medium sedheng. Aja coklat bawang, mung kringet. Padha kudu translucent ing tampilan. Sabanjure, nambahake papak smash lan tumis nganti 15 detik. Tempelake sisa ing saucepan lan garing kanthi kurang, ditemokke nganti 20 nganti 25 menit, utawa nganti tekan konsistensi sing padhang. Ngadamel sok-sok.
- Buang saka panas lan ngidinake sauce supaya bisa rampung. Galur kanggo mbusak bawang lan bawang. Gunakake langsung. Yen nggawé luwih dhisik, mung simpen ing wadhah wadhuk utawa plastik nganti nganti 1 minggu sawisé persiapan awal.
- Kanggo nggunakake, mung ngawula ing sisih karo jinis daging sapi steak .
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 23 |
| Lemak total | 1 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Lemak ora jenuh | 1 g |
| Kolesterol | 0 mg |
| Sodium | 131 mg |
| Karbohidrat | 4 g |
| Serat Pemakanan | 0 g |
| Protein | 0 g |