Griya kentang hash wis digawe, cara sing apik kanggo miwiti dina apa wae! Padha uga nggawe sisih apik kanggo brunch, nedha awan, utawa nedha bengi. Utawa nggunakake campuran hash coklat kanggo nggawe cincero hash coklat utawa hash beef kéwan .
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 4 cangkir kadhemen kentang masak, disigar
- 1 sendok teh bawang cincang
- 1 sendok teh uyah
- 1/4 sendok teh mrico
- 1/4 cup susu
- 3 sendok makan mentega
Cara Nggawe
- Digabungake kentang, bawang, uyah, lada, lan susu. Suntikake mentega ing wajan gedhe ing jero medium. Aja ngobong mentega.
- Nalika butter panas, nambah campuran kentang. Pencet mudhun kanthi kuat. Ngurangi panas lan goreng alon nganti ngisor iku coklat emas.
- Aja nglakoake. Nguripake kanthi teliti utawa sijine ing broiler menyang coklat ing sisih liyane.
- Nglayani 4.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 216 |
| Lemak total | 10 g |
| Saturated Fat | 6 g |
| Lemak ora jenuh | 3 g |
| Kolesterol | 27 mg |
| Sodium | 32 mg |
| Karbohidrat | 29 g |
| Serat Pemakanan | 3 g |
| Protein | 4 g |