Coba resep-resep iki ora ana bean lan daging sapi kanggo cooker alon. Gunakake porter kualitas apik utawa stew ing chili. Utawa nggawe karo IPA yen sampeyan seneng.
Coklat iki digawe tanpa kacang buncis nanging yen sampeyan seneng kacang buncis ing cili, maju lan nambah cangkir kacang kaleng (kacang-kacangan) utawa kacang buncis.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 2 nganti 3 kilogram daging sapi cendhek
- 1 tuwung bawang disigar
- 3 cengkeh bawang putih (minced)
- 1 sendok teh uyah
- 2 nganti 3 sendok teh jalapeno mrico (dicincang)
- 1/4 cup New Mexican chile powder
- 2 teaspoons lemah cumin
- 1 tuwung serbet bir apik (kayata porter utawa stout)
- 1/4 tuwung
- sapi utawa banyu
- 2 tablespoons
- masa harina dicampur karo 2 sendok teh banyu
Cara Nggawe
- Panaskan lenga ing wajan gedhe ing medium panas. Tambahake kubis daging sapi lan bawang lan cook nganti daging sapi wis browned lan trikatuka wis softened. Ngempet lemak keluwihan lan tambahake papak; cook luwih kurang 1 menit, aduk terus.
- Transfer daging sapi lan bawang menyang cooker alon; nambah uyah, mrico, bubuk chili, cumin, bir lan duduh kaldu utawa banyu.
- Tutup lan masak nganti kurang luwih 10 nganti 10 jam.
- Ngaduk campuran banyu lan banyu menyang cabai bab 30 menit nganti 1 jam sadurunge rampung. Nguripake dhuwur lan cook uncovered jam sing isih, nambah duduh kaldu luwih utawa banyu yen perlu.
- Sajadah karo roti jagung utawa karo panas sing wis dimasak, yen pengin.
Sampeyan uga bisa Kaya
Cepet Cooker Chili Kanthi Daging Sapi
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 498 |
| Lemak total | 21 g |
| Saturated Fat | 8 g |
| Lemak ora jenuh | 10 g |
| Kolesterol | 169 mg |
| Sodium | 155 mg |
| Karbohidrat | 14 g |
| Serat Pemakanan | 1 g |
| Protein | 58 g |