Nyimpen dhuwit lan nggawe campuran spice apel apel . Iki minangka bumbu rempah-rempah apple pie sing gampang, digawe karo bahan sing mbokmenawa wis ana ing tangan.
Jumlah wis disingkat supaya sampeyan bisa nggawe mung 1 sendok teh, 1 sendok teh, utawa 1/4 cangkir yen sampeyan pengin tetep ing jar kanggo nggunakake mangsa. Gunakake jus jerami sing resik, utawa jar kencingan cilik kanggo nyimpen campuran rempah-rempah sing akeh.
Kanggo spice waluh pie , ganti kardinal lan allspice karo jahe lemah.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- Kanggo 1 sendok teh
- 1/2 sendok teh dhasar kayu legi
- 1/4 sendok teh kacang tanah
- 1/8 sendok teh lemah
- allspice
- 1/8 sendok teh lemah
- kardinal
- Kanggo 1 Tablespoon
- 1 1/2 sendok teh dhasar kayu legi
- 3/4 teaspoons ground nutmeg
- 1/2 séndok ground allspice
- 1/4 sendok teh kardinal
- Kanggo 1/4 Piala
- 2 tablespoons lemah kayu legi
- 1 tablespoon nutmeg lemah
- 1 1/2 sendhok teh allspice lemah
- 1 1/2 sendok teh kapulaga
Cara Nggawe
- Gabungke kabeh bahan ing mangkuk cilik.
- Yen sampeyan nggawe maneka warna campuran rempah-rempah apel, simpenen ing wadhah sing kedhelengan ing panggonan kang peteng lan peteng. Gunakake spice ing pai apel, kue rempah-rempah utawa kueh, kueh, lan resep-resep waluh.
Tip lan Variasi
- Ganti allspice lan cardamom kanthi jahe lemah.
- Ganti kapulaga kanthi cengkeh lemah, yen dikarepake.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 24 |
| Lemak total | 1 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Lemak ora jenuh | 0 g |
| Kolesterol | 0 mg |
| Sodium | 474 mg |
| Karbohidrat | 5 g |
| Serat Pemakanan | 2 g |
| Protein | 1 g |