Iki minuman ireng enak sing nyenengake luwih saka mung lemonade . Resep iki digawe karo lemon, limes, lan jeruk.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 6 lemons
- 3 limes
- 6 oranges
- 3 liter banyu
- 1 1/2 cangkir gula (utawa luwih kanggo rasa)
Cara Nggawe
- Sijine jus saka 5 lemons, 3 saka limes lan 5 saka jeruk; pour menyang wadah galon.
- Tambah banyu lan gula jus; nyampur uga.
- Thinly irisan oranye lan lemon isih lan disisihake kanggo garnish.
- Chill jero lan tetep ing kulkas. Ngawasi es kanthi irisan jeruk lan irisan lemon.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 115 |
| Lemak total | 0 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Lemak ora jenuh | 0 g |
| Kolesterol | 0 mg |
| Sodium | 1 mg |
| Karbohidrat | 30 g |
| Serat Pemakanan | 3 g |
| Protein | 1 g |