Resep Kreol Kukus
Saos Kreole yaiku saos tomat pedhes digawe kanthi sauteed bawang, lada ijo, lan bawang putih, lan dibayangke karo cayenne pepper.
Wigati: Resep iki nyuwun 1 liter saos tomat klasik , kang minangka salah siji saka limang saus ibu ing seni kuliner. Sampeyan bisa malah nganggo 1 liter saos pasta tomat dasar , sing luwih gampang kanggo nggawe.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 1 saos tomat saos
- 3/4 cup bawang (dicincang)
- 3/4 cangkir celery (dicincang)
- 1/2 gelas mrica ijo (diced)
- 1 cengkeh bawang putih (cincang)
- 1 teluk teluk
- 1/2 sendok teh oregano (garing)
- Zest 1 lemon
- Salt (halal kanggo rasa)
- Mrica ireng (lemah anyar, kanggo rasa)
- Cayenne pepper (kanggo rasa)
Cara Nggawe
- Ing saucepan ngandhut, sauté bawang, mrico, celery lan bawang putih nganti bawang tembus, kira-kira 5 menit.
- Tambah sos tomat, rwaning teluk, oregano, lan lemon zest. Bawa menyang simmer lan cook kanggo bab 15 menit.
- Mbusak godhong teluk, wiji kanthi uyah, mrico, lan cayenne lan ngawula langsung.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 31 |
| Lemak total | 0 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Lemak ora jenuh | 0 g |
| Kolesterol | 0 mg |
| Sodium | 35 mg |
| Karbohidrat | 7 g |
| Serat Pemakanan | 1 g |
| Protein | 1 g |