Resep krim ayam sing digawe karo kacang buncis, dada ayam, bawang, tomat, chiles, lan cumin.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 1 pound sapi tanpa dada ayam, tanpa kulit
- 1 medium bawang, disigar
- 2 cloves papak, minced
- 2 kaleng (15 nganti 16 ons saben) kacang buncis, lemes lan disiram
- 1 bisa (14,5 ons) tomat diced, undrained
- 1 liter (4 ons) disigar mrico chili ijo
- 1/2 gelas banyu
- 1 sendok teh disigar cilantro
- 2 teaspoons bubuk cabe
- 1/2 sendok teh cumin
Cara Nggawe
- Cut pitik dadi potongan-potongan potongan. Semprotake wajan gedhe karo semprotan masak.
- Ayam coklat liwat panas medium; nambah bawang, bawang putih, kacang buncis, tomat, cabe chili, duduh kaldu utawa banyu, cilantro, bubuk cabai, lan cumin.
- Nutupi wiji lan ireng nganti kira-kira 20 menit.
Liyane
- Baked Chicken With Paprika Smoked
- Panggang Ayam Panggang Dengan Bawang Putih dan Jamu
- Coklat Kasuari Meksiko
- Teri Putih Chicken Chili
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 1137 |
| Lemak total | 19 g |
| Saturated Fat | 5 g |
| Lemak ora jenuh | 6 g |
| Kolesterol | 95 mg |
| Sodium | 209 mg |
| Karbohidrat | 163 g |
| Serat Pemakanan | 47 g |
| Protein | 84 g |