Kids tresna karo daging babi. (Ayo dadi ngadhepi: Paling kabeh wong tresna karo daging babi.) Resep Gobis iki favorit antarane bocah-bocah amarga kobongan wilted ing bacon ngombe, banjur tossed karo daging babi lan gula lan uyah cilik. Asil kasebut minangka sajian sampingan kabeh kulawarga bakal seneng.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 6 irisan daging babi, dipotong dadi potong 1 inci
- 1 bawang bombay, diced
- 1 sirah ijo sirah, disumbat lan dicincang menyang potongan-potongan ukuran
- 2 tbsp.
- lenga canola
- 1 tbsp. gula
- 1 sendhok teh. uyah
- 1 sendhok teh. mrica ireng anyar
Cara Nggawe
- Kalorake jajan gedhe ing dhuwur panas.
- Nambah daging babi. Fry nganti garing. Copot menyang tuwung kertas kanggo saluran, ninggalaké beku daging babi ing wajan. Tambah bawang menyang wajan. Masak nganti lembut, 3-4 menit.
- Tambah bahan sing isih ana. Masak, ngowahi kanthi cepet kanthi tongs, nganti kubis bubar, bab 10 menit.
- Dibusak saka panas. Tenggorokan karo daging babi.
Mlayu langsung.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 87 |
| Lemak total | 4 g |
| Saturated Fat | 1 g |
| Lemak ora jenuh | 3 g |
| Kolesterol | 2 mg |
| Sodium | 351 mg |
| Karbohidrat | 11 g |
| Serat Pemakanan | 4 g |
| Protein | 3 g |