Ya, pracaya utawa ora, sampeyan bisa masak lasagna ing crockpot. Priksa manawa sampeyan ora nglakoni resep iki utawa sampeyan bakal ngrusak lapisan sing dibangun kanthi teliti. Mie Malfada, aka, mie lasagna mini, minangka jenis resep paling apik kanggo resep iki.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 1-1 / 2 kilogram daging sapi lemah
- 2
- bawang , disigar
- 4 cloves papak, minced
- 48-ounce jar sauce chunky pasta
- 14 ons bisa diced tomat, undrained
- 3/4 banyu tuwung
- Garam lan mrico kanggo rasa
- Keju ricotta part-skim wadhah 15-ons
- 1/4 cangkir parsley disigar
- 1 endhog, diantemi
- 3 cangkir abang keju mozarella
- 16 ons paket mafalda mi (mini mie lasagna)
- 1/2 cangkir parut keju Parmesan
Cara Nggawe
1. Ing wajan gedhe, daging sapi coklat karo bawang disigar lan bawang. Mangsa karo uyah mangsa lan mrico kanggo rasa. Ngempet teles. Tambah sos spageti , tomat dowo, lan banyu. Simmer 10-15 menit.
2. Ing mangkuk gedhe, gabungke keju ricotta, peterseli, lan endhog, lan ngantuk kanthi apik. Tambah setengah mozzarella keju . Ing 5-6 qurockpot quart, pour 1 tuwung saka sauce daging sapi. Banjur ndhuwur karo lapisan mi mafalda.
Ndhuwur karo 1 tuwung keju mozzarella, saos daging sapi luwih lemah, banjur lapisan campuran keju. Baleni lapisan kanggo isi crockpot 3/4 lengkap. Tutup crockpot lan cook ing kurang kanggo 6-7 jam - DO NOT STIR. Ndhuwur karo keju Parmesan lan ngawula.
3. Yen sampeyan duwe mesin crockpot sing luwih anyar , priksa manawa 4-5 jam.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 555 |
| Lemak total | 23 g |
| Saturated Fat | 10 g |
| Lemak ora jenuh | 8 g |
| Kolesterol | 120 mg |
| Sodium | 1,412 mg |
| Karbohidrat | 48 g |
| Serat Pemakanan | 5 g |
| Protein | 37 g |