Iki minangka cookie coklat sing éndah kanthi panampilan renyah lan rasa coklat apik. Delengen carane nggawe cookie favorit saben wong.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 3 endhog
- 1 1/2 cangkir gula granulated
- 4 ons coklat tanpa gula (dilebur)
- 1/2 tuwung minyak nabati
- 2 teaspoons baking powder
- 2 sendok teh vanilla
- 2 cangkir
- glepung kabeh-tujuan
- Gula 1/2 cangkir gula (sifted)
Cara Nggawe
- Ing mangkuk campuran gedhe, kanthi nggunakake mixer listrik, ngalahake endhog, gula, coklat, lenga, bubuk manggang, lan vanila nganti dicampur. Ngalahake glepung sajian kanthi mixer sabisa, banjur aduk ing glepung sing isih ana.
- Tutup lan adhem adonan kue kanggo 2 jam.
- Wangun endhog cookie menyang bal 1-inch. Gulungake bal adonan ing gula jajanan, ngetokake kanthi apik.
- Garing bal adonan cookie bab 1 inci loro ing lembaran cookie ungreased lan panggangan ing oven 375 F kanggo 8 nganti 10 menit, nganti kerlip ing tampilan.
- Transfer cookie menyang rak kawat kanggo kelangan. Tabrakan gula karo gula luwih jero yen dikarepake.
Sampeyan uga bisa Kaya
Peanut Butter Shortbread Cut-Outs
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 77 |
| Lemak total | 4 g |
| Saturated Fat | 1 g |
| Lemak ora jenuh | 2 g |
| Kolesterol | 13 mg |
| Sodium | 55 mg |
| Karbohidrat | 10 g |
| Serat Pemakanan | 0 g |
| Protein | 1 g |