Sosis barbecue di Memphis dianggep dening para penggemar barbeku dadi resep sambel goreng kabeh-tujuan sing paling apik. Nduwe imbangan gedhe antarane panas, manis lan tangy. Iku tradhisi diwenehake karo daging babi nanging uga dianggo kanthi daging sapi lan pitik.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 1 liter minyak sayur
- 1/2 tuwung bawang (minced)
- 4 cengkeh bawang putih (ulig)
- Uyah 1/2 sendok teh
- 2 cangkir saos tomat
- 1/3 cangkir mustar kuning
- 1/3 cangkir cuka apel apel
- 1/2 sendok teh cayenne mrico
- 1/2 sendok teh celery wiji
- 1/3 cangkir molasses
- 1/3 tuwung gula coklat
- 1 tablespoon
- bubuk cabe
- 1 sendok teh mrico ireng
- 2 tablespoons saus Worcestershire
- Opsional: 1/2 sendok teh asap cair
Cara Nggawe
- Ing saucepan, sauté bawang, bawang putih, lan uyah, ing minyak nabati kanggo 5 menit ing medium-low-medium.
- Nambah liyane úa, lan nggawa menyang simmer.
- Masak, aduk sok-sok, meh kira-kira 15 menit, utawa nganti sauce wis diarani kekandelan.
- Rasa lan atur bumbu.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 33 |
| Lemak total | 0 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Lemak ora jenuh | 0 g |
| Kolesterol | 0 mg |
| Sodium | 124 mg |
| Karbohidrat | 8 g |
| Serat Pemakanan | 0 g |
| Protein | 0 g |