Cocktail Passion bisa ditélakaké minangka Tequila Cosmo. Kaya kosmopolitan , resep iki nggunakake campuran cranberry, jeruk, lan liqueur oranye . Ing kasus iki, Grand Marnier dipigunakaké tinimbang Cointreau, yaiku pasangan sing apik karo tequila.
Resep asli nelpon tequila emas, nanging bebas nyoba eksperimen amarga ana akeh tequila sing bisa dipilih. Kanggo profil rosane sing rada peteng, nyoba judhul reposado .
Resep iki nggawe salah siji koktail gedhe utawa loro koktail cilik, nggawe pilihan gedhe kanggo tanggal wengi.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 2 ons tequila
- 3 ons
- jus cranberry
- 1 ons
- jus jeruk
- 2 ons liqueur jeruk (Grand Marnier)
- Garnish: irisan jeruk
Cara Nggawe
- Tuangkan jus tequila, cranberry, lan jeruk jus menyang shaker cocktail kanthi es batu .
- Kocok banget .
- Strain dadi kaca stemmed sing ditenun .
- Splash karo Grand Marnier.
- Garnish kanthi irisan kapur.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 129 |
| Lemak total | 6 g |
| Saturated Fat | 2 g |
| Lemak ora jenuh | 2 g |
| Kolesterol | 37 mg |
| Sodium | 28 mg |
| Karbohidrat | 7 g |
| Serat Pemakanan | 1 g |
| Protein | 12 g |