Rasa bebas nganggo perasan iki nganggo bagian pitik balung-tulang lan nyetel wektu masak yen perlu. Iku marinade gampang kanggo sembarang pitik panggang utawa broiled. Éca kanggo sabanjure ayam goréng-inspirasi sabanjuré!
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 1/3 tuwung minyak nabati
- 1/3 banyu tuwung
- 1 envelope taco seasoning mix
- Uyah 1/2 sendok teh
- 1/2 sendok teh bubuk bawang
- 4 nganti 6 halves dhadha susu, tanpa boneless
Cara Nggawe
- Gabungke lenga, banyu, lan bumbu ing kanthong panyimpenan pangan.
- Tambah potong ayam, segel tas, lan marinate kanggo 2 nganti 4 jam, ngowahi sok-sok kanggo njaga ayam sing ditutupi. Ndadekake 3/4 cup marinade.
- Njupuk pitik saka marinade lan panggangan utawa broil kanggo 5 nganti 7 menit ing saben sisih, gumantung ketebalan. Yen sampeyan pengin nggunakake garam minangka saus basting, nggawa menyang godhok lengkap ing saucepan ing stovetop sadurunge nggunakake. Ayam bisa ditindakake nalika jus metu kanthi cetha nalika dicukur nganggo garpu.
Resep Liyane:
- Ayam Panggang karo Bacon lan Keju
- Ayam Tomat
- Nasi Ayam Panggang
- Chicken Creamy Kanthi Jamur
- Gampang Ayam Parmesan
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 906 |
| Lemak total | 59 g |
| Saturated Fat | 14 g |
| Lemak ora jenuh | 27 g |
| Kolesterol | 279 mg |
| Sodium | 265 mg |
| Karbohidrat | 1 g |
| Serat Pemakanan | 0 g |
| Protein | 88 g |