B & B stands for Brandy and Benedictine; Iku prasaja. Iku salah siji lambang ngombé apik lan saestu koktail klasik .
A & B sering dianggo ing watu-watu. Sawetara peminum luwih seneng munggah lan liyane seneng dadi rada anget (nyiyapake celupmu kanthi banyu anget, dumping sadurunge nambah roh). Bab iki pancen tansah disuguhake ing pamindhahan Brandy lan ngasilake minuman ngaso utawa nightcap sing becik sawise nedha bengi.
Pabrik Benedictine uga nggawe B & B sing wis campuran sing apik banget. Nanging, yen sampeyan duwe Brandy favorit, sampeyan bakal nemokake B & B sing apik kanggo nggawe.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 1 ons brandy
- 1 ons
- Benedictine
Cara Nggawe
- Tuangake minuman keras kasebut dadi panase gula .
- Goseni kanthi apik .
- Tambah es yen sampeyan seneng.
Sampeyan uga bisa nggunakake mburi sendok garis kanggo alon ngambang Brandy ing ndhuwur liqueur.
Carane Kuwat Apa B & B?
Nikmatake B & B luwih akeh babagan pengalaman saka alkohol sing dianggo. Iki pancen kudu disenengi alon-alon (mbokmenawa nganggo cerutu sing apik) lan ngrasakake rasa manis.
Sengaja kanggo mangerteni pikiran, sanadyan, supaya samesthine ngetungake isi alkohol B & B.
Yen kita nggunakake brandy 80-bukti (Benediktine minangka kekuatan sing padha), ngapa iki ngombe iki:
- B & B sakcara langsung: 40% ABV (80 bukti) - Lengkap pembotolan kaku amarga ora ana es
- B & B ing rocks: 32% ABV (64 bukti) - A Ès sethitik ndadekake dicokot saka prabédan
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 139 |
| Lemak total | 2 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Lemak ora jenuh | 1 g |
| Kolesterol | 0 mg |
| Sodium | 16 mg |
| Karbohidrat | 20 g |
| Serat Pemakanan | 8 g |
| Protein | 14 g |