Pitik kofta becik kanggo wong sing ora mangan daging abang utawa nyoba ngilangi. Rasa resep kukus iki apik banget!
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 1 lb. ayam lemah
- Setengah tablespoon parsley seger, disigar
- Setengah mrico cabe merah, diced
- ½ clove papak, sacoro apik disigar
- Setengah sendok teh mrico
- 1 sendok makan bawang, disigar
Cara Nggawe
- Panularan panas nganti 350 F.
- Ing prosesor pangan, gabungke cabe abang, parsley , bawang putih, mrico, lan bawang bombay nganti dicampur. Bahan-bahan bisa digunakake minangka kadhaptar nanging uga luwih apik nalika dicampur karo pitik.
- Tuang campuran kasebut menyang mangkuk gedhe lan nambahake pitik lan aduk kanthi becik.
- Weteng karo banyu lan damel campuran dadi bal, patties, utawa potong cerutu, sing sampeyan karepake.
- Panggonan ing cookie utawa greget cookie ing greased panggang ing oven lan cook kanggo puluh menit.
- Kéwa kofta uga bisa dimasak ing panggangan, ing lidi utawa ing sendhang , utawa digodhog nganti 8 nganti 10 menit, ngowahi setengah jam nalika masak.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 322 |
| Lemak total | 15 g |
| Saturated Fat | 4 g |
| Lemak ora jenuh | 6 g |
| Kolesterol | 95 mg |
| Sodium | 96 mg |
| Karbohidrat | 13 g |
| Serat Pemakanan | 1 g |
| Protein | 32 g |