Iki cara sing paling gampang lan paling umum kanggo narik coklat panas; Kabeh sing perlu dilakoni nambahake schnapps peppermint cilik menyang coklat. Ora mung kuwi, nggawe anget alkohol, nanging rasa peppermint saka schnapps nyedhiyakake sawetara jerone, nggawe kui mung luwih manis.
Siji garnish aku nemokake meh penting kanggo iki ngombe sak preian iku mini gula canes. Cukup nempelake siji ing sisih kaca lan ngidini nyawiji ing anget kanggo tutul sing sepisan.
Miturut "Black Book Bartender," sampeyan uga krungu omongan iki diarani Kiss Peppermint , Cocoanapps utawa Snuggler.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 2 ons
- peppermint schnapps
- 1 tuwung
- coklat panas
- Opsional:
- ngalahake krim
- Opsional: sprinkles coklat
Cara Nggawe
- Tuangkan schnapps dadi kaca kopi mug utawa Irlandia .
- Isi coklat panas.
- Goseni kanthi apik .
- Opsional, ndhuwur krim dikocok lan coklat sprinkles utawa dicukur coklat.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 801 |
| Lemak total | 52 g |
| Saturated Fat | 31 g |
| Lemak ora jenuh | 16 g |
| Kolesterol | 6 mg |
| Sodium | 28 mg |
| Karbohidrat | 72 g |
| Serat Pemakanan | 14 g |
| Protein | 12 g |