Coba Hopper Holiday a Grasshopper kanthi twist. Apa mixologist Victoria Damato-Moran wis rampung karo koktail iki dijupuk salah sijine " martini " sing luwih populer lan nambahake liqueur melon sing saestu cukup menarik ing latar mburi lan nggawe, menurut pendapatku, koktail sing luwih apik.
Karo Grasshopper, nggunakake creme de cacao putih lan creme de menthe kanggo njaluk werna sing tengen.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 1 ons
- Midori Melon Liqueur
- 1/2 ons
- creme de menthe
- 1/2 ons
- creme de cacao putih
- 2 ons setengah lan setengah
- 2 godhong mint (kanggo garnish)
- Garnish: raspberry
Cara Nggawe
- Tuangkan bahan menyang shaker cocktail diisi Ès.
- Kocok banget .
- Galen menyang kaca koktail.
- Garnish karo godhong mint lan raspberry.
Resep Masakan: Midori
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 260 |
| Lemak total | 6 g |
| Saturated Fat | 4 g |
| Lemak ora jenuh | 2 g |
| Kolesterol | 20 mg |
| Sodium | 39 mg |
| Karbohidrat | 29 g |
| Serat Pemakanan | 0 g |
| Protein | 2 g |