Clover Club Cocktail yaiku salah sawijining klasik sing kudu urip ing saben repertoire mixologist. Miturut Waldorf-Astoria Bar Book sing lawas, minuman iki digawé pisanan ing bar Bellevue-Stratford, Philadelphia, sing populer kanggo "literatur, hukum, finansial, lan lampu bisnis Kutha Quaker" ing taun 1800-an.
Grenadine saiki asring digunakake ing panggonan sirup raspberry. Nanging, aku kudu setuju karo Gary Regan ing Joy of Mixology nalika dhèwèké ndhukung panggunaan sirup raspberry amarga "tanpa ngombé iki ora akeh guneman."
Bahan penting liyane ing minuman iki yaiku putih endhog amarga nambahake umpluk gedhe kanggo ngombe kanggo nutul tembelan gedhe.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 2 ons
- gin
- 3/4 ons jus lemon
- 1/4 ons
- sirup raspberry
- 1
- putih endhog
- 1 sendok teh gula
Cara Nggawe
- Pupuk ure dadi shaker koktail kanthi es cangkir.
- Gegerake semangat (luwih saka normal kanggo nyampur endhog lan gula).
- Galur menyang kaca koktail sing digawe dingin.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 209 |
| Lemak total | 0 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Lemak ora jenuh | 0 g |
| Kolesterol | 0 mg |
| Sodium | 61 mg |
| Karbohidrat | 12 g |
| Serat Pemakanan | 1 g |
| Protein | 4 g |