An English Rose minangka variasi saka Martini klasik. Iku luwih manis, nggunakake apricot brandy, grenadine, lan lemon kanggo rasa, lan ndadekake apik sadurunge ngumbah nedha bengi .
Ana sawetara ombenan kayata Paradise , Cocktail Thanksgiving , lan La Habana sing uga ngiringi gin karo brandy apricot, sing kombinasi apik banget. Sampeyan bisa uga pengin eksprimen karo kabeh kanggo ndeleng sing paling apik.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 2 ons
- gin
- 1 ons
- garing vermouth
- 1 ons apricot brandy
- 1/2 ons jus lemon
- 1 sendok teh
- grenadine
- Garnish: maraschino cherry
Cara Nggawe
- Pupuk ure dadi shaker koktail kanthi es cangkir.
- Kocok banget .
- Galur menyang kaca koktail sing digawe dingin.
- Garnish karo cherry maraschino.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 281 |
| Lemak total | 1 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Lemak ora jenuh | 0 g |
| Kolesterol | 0 mg |
| Sodium | 4 mg |
| Karbohidrat | 29 g |
| Serat Pemakanan | 4 g |
| Protein | 4 g |