Coklat iki minangka variasi prasaja saka Martini Sampurna sing nambah jus jeruk cilik ing campuran. Yen sampeyan looking for a martini klasik sing ora minangka garing minangka akeh martinis bisa, iki pilihan sing gedhe.
Crita babagan carane Bronx digawé wis ditakokake pirang-pirang taun, nanging sacara umum ditampa manawa Johnnie Solon digawe ing Waldorf Astoria sakcepete sawisé taun 1900. Ingkang paling luar biasa yaiku Solon ora tau nyentuh gelas omben-omben, nanging nduweni kemampuan kanggo nggawe ombenan gedhe.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 1 1/2 ons gin
- 1/4 ons
- garing vermouth
- 1/4 ons sweet vermouth
- 1 ons
- jus jeruk
- Irisan irisan kanggo hiasan
Cara Nggawe
- Pupuk ure dadi shaker koktail kanthi es cangkir.
- Kocok banget .
- Galur menyang kaca koktail sing digawe dingin.
- Garnish karo irisan oranye.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 260 |
| Lemak total | 2 g |
| Saturated Fat | 1 g |
| Lemak ora jenuh | 1 g |
| Kolesterol | 4 mg |
| Sodium | 54 mg |
| Karbohidrat | 30 g |
| Serat Pemakanan | 5 g |
| Protein | 4 g |