Iki musim panas squash gampang kanggo nyiyapake, lan padha bisa digawe karo squash panas utawa zucchini panas.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 1 tablespoon
- minyak zaitun
- 2 cangkir grated squash kuning
- 1/4 tuwung
- gandum dhewe
- 1/3 tuwung
- Jagung awake dhewe
- 1 bawang bombay cilik, disigar
- 1 endhog gedhe, diantemi
- 1/8 sendok teh mrico ireng anyar
- uyah, kanggo rasa
Cara Nggawe
- Kalorake lenga zaitun ing wajan sing abot ing dhuwur panas.
- Ing mangkuk campuran, gabungke squash grated karo glepung, cornmeal, trikatuka disigar apik, endhog diantemi, lan mrica ireng anyar.
- Sendok campuran squash menyang wajan panas, nggunakake 2 séndok kanggo saben patty squash. Masak, ngowahi setengah dalan, utawa nganti patties ana coklat ing sisih loro. Ngemil ing untu kertas lan sprinkle entheng karo uyah.
- Sajati karo applesauce, krim sing ora nguntungke, yogurt Yunani, utawa salsa woh seger utawa tomat salsa.
- Sprinkle entheng karo uyah.
- Cathetan Suzi: Aku seneng banget! Kadang aku nggawe wong sing crispy nyata, liyane kaping aku nggawe wong kaya pancake kentang lan duwe applesauce karo wong-wong mau.
Variasi:
- Tambah sawetara tablespoons saka campuran mrico utawa abang mrico sacoro apik menyang campuran squash.
- Tambah parsley seger kanggo werna lan rasa ekstra.
- Tambahake babagan 1/4 cangkir saka keju cheddar sing dicelupake utawa sawetara tablespoons keju Parmesan grated.
- Campur 1/2 sendok teh oregano utawa campuran bumbu Italia lan sajrone marinara utawa saus spageti.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 269 |
| Lemak total | 13 g |
| Saturated Fat | 3 g |
| Lemak ora jenuh | 6 g |
| Kolesterol | 226 mg |
| Sodium | 518 mg |
| Karbohidrat | 27 g |
| Serat Pemakanan | 4 g |
| Protein | 11 g |