Resep popsikel vegan mentah sing cepet lan gampang iki ilahi manawa sampeyan diet diet mentah utawa ora. A Popsicle stroberi tart lan manis gawe karya cepet saka quenching thirst! Nambani prasaja lan nutrisi iki bakal ngenteni eseman ing rai kanthi mangsa panas ing mangsa panas nalika strawberries seger lan akeh banget! Yen sampeyan pengin nyusahake awakmu kanthi sethithik, sampeyan bisa nyebabake campuran kasebut liwat panyirak bolong utawa cheesecloth kanggo mbusak wiji stroberi sadurunge pembekuan. Yen ora, skip lan seneng!
Popsikel vegan mentahan iki uga bebas lemak lan tanpa gula. Apa ora tresna?
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 1 tangkai strawberry seger (utawa beku)
- 1 cangkir jus nanas seger
- 2 sendok teh jus jeruk
- Opsional: l 2 sendok teh
- Nasi Agave mentah (minangka perlu)
Cara Nggawe
- Cukup campuran bahan-bahan sampeyan ing blender lan tuangake campuran menyang nasi popsikel.
- Beku kanggo 3 nganti 4 jam utawa nganti pop beku sing padet. Tenggelok kanggo kira-kira 5 menit sadurunge nyoba mbusak popsicle saka tray utawa sampeyan mbukak risiko narik metu. Sampeyan uga bisa nyoba ngaktifake tray (mudhun) ing banyu sing nyenengake kanggo nyawiji ing njaba lan ngeculake, supaya gampang dibusak.
Seneng nambani sampeyan tanpa gula, gratis lemak tanpa lemak!
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 38 |
| Lemak total | 0 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Lemak ora jenuh | 0 g |
| Kolesterol | 0 mg |
| Sodium | 1 mg |
| Karbohidrat | 10 g |
| Serat Pemakanan | 1 g |
| Protein | 0 g |