Sampeyan nggoleki resep roti sing cepet kanggo zucchini ? Zucchini lan tomat nggawe tim sing unggul ing sajian iki. Iki cara sing paling apik kanggo nggunakake zucchini seger, lan resep sing cepet kanggo nyiyapake.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 3 nganti 4 medium
- zucchini , unpeeled, cubed
- 1 kaleng (28 ons) tomat diced (utawa kaleng 14,5 ons)
- 1 saus tomat (8 ons)
- 1 cangkir irisan celery
- 1 trikatuka manis, dicincang coarsely
- 1/2 cangkir disigar mrico lada, ijo utawa kombinasi abang lan ijo
- 2 cengkeh bawang putih, iris tipis
- 1 1/2 sendok teh gula
- 3/4 sendok teh uyah kosher, utawa kanggo rasa
- 1/4 sendok teh freshly ground pepper, utawa kanggo rasa
Cara Nggawe
- Ing saucepan gedhe, gabungke zucchini, tomat *, saus tomat, celery, bawang, paprika, papak, gula, uyah, lan lada. Selehake telusur ing dhuwur panas lan nggawa menyang godhok.
- Kurangi panas nganti kurang, nutupi wajan, lan nyirami nganti kira-kira 45 menit, utawa nganti zucchini lan sayuran liyané.
- Copot tutup sak suwene 10 menit.
- Rasa lan atur bumbu.
* Rasakna nggunakake tomat seger yen sampeyan duwe.
Inti lan peel babagan 10 tomat sedheng; Dadu lan ditambahake ing zucchini bebarengan karo saus tomat, sayuran, lan bumbu.
Pakaryan Tips
- Tambahake babagan 1/2 paun saka irisan seger utawa beku menyang piring ing wayah sore.
- Jumbuhake sajian karo daging babi sing digawe crumbled.
- Saute babagan 1 tuwung saka jamur irisan irisan lan ditambahake ing sajian bebarengan karo zucchini lan tomat.
- Jamu tambahan: Basil, mint, oregano, thyme, lan tarragon.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 69 |
| Lemak total | 1 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Lemak ora jenuh | 0 g |
| Kolesterol | 2 mg |
| Sodium | 282 mg |
| Karbohidrat | 14 g |
| Serat Pemakanan | 3 g |
| Protein | 4 g |