Rebus ayam crockpot iki gampang digawe, nganggo roti susu ayam beku, bawang, mrico, tomat, lan bahan liyane.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 1 paket susu ayam goreng beku, sekitar 2 cangkir
- 1 medium bawang, disaring coarsely
- 1 mrico lada mrico, dicincang coarsely
- 1 utawa 2 mrico mrico utawa mrico panas ijo, cincang (opsional)
- 1 kaleng (15 ons) diced tomat kanthi jus
- 1 bisa (15 ons) jagung kernel kabeh, lemes
- 1 liter (15 ons) kacang buncis, lemes lan dibilas, opsional
- 1/4 tuwung
- ngowahi beras
- 1 1/2 cangkir kaldu ayam
- 1/2 sendok teh jinten
- 1/4 godhong sendok oregano
- dash of
- cayenne pepper , yen pengin
- uyah lan uyah kanggo rasa
- 1 nganti 2 tablespoons cornmeal, dicampur karo tablespoon banyu kadhemen
Cara Nggawe
- Gabungke kabeh úa, kajaba campuran cornmeal / banyu, ing cooker alon utawa Crock Pot.
- Nutup lan masak nganti kurang luwih 6 1/2 nganti 8 jam, utawa ing dhuwur 3 nganti 3 1/2 jam.
- Kanggo thicken, aduk ing cornmeal lan banyu dicampur menyang godhok sajrone 10 utawa 15 menit pungkasan.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 851 |
| Lemak total | 20 g |
| Saturated Fat | 5 g |
| Lemak ora jenuh | 7 g |
| Kolesterol | 105 mg |
| Sodium | 837 mg |
| Karbohidrat | 109 g |
| Serat Pemakanan | 25 g |
| Protein | 62 g |