Susu panggang sedhep nemu roso sing rada enak saka bir. Sosis barbecue diiseni alon-alon nganti dikurangi lan apik. Gunakake sauce iki ing burger, wings, utawa daging babi utawa daging babi goreng.
Deloken sisan
Spicy Homemade Barbecue Sauce With Molasses
Molasses Sauce Gaya Kidul
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 1 tuwung bawang (disigar)
- 1 tablespoon minyak sayur (utawa butter)
- 1 botol bir
- 2 cangkir saos tomat
- 2 sendok teh vineger wortel (utawa cuka cuka)
- 4 sendok teh gula pasir (dikemas)
- 2 sendok makan molase
- 2 tablespoons saus Worcestershire
- 1/2 sendok teh bubuk bawang
- 1/4 sendok teh uyah
- 1/2 sendok teh mrico
- 1/8 1/4 1/4 sendok teh cayenne mrico (utawa kanggo rasa)
Cara Nggawe
Ing saucepan gedhe, cook bawang ing minyak sayur utawa butter nganti tender. Nambahake bahan sing isih ana lan digawa menyang simmer. *
Ngurangi panas dadi kurang lan garing, aduk rata-rata, kira-kira 20 nganti 30 menit, nganti ngurangi nganti kurang luwih 2 cangkir.
Rasa lan atur bumbu.
* Wigati: Kanggo njaga spattering kanthi minimal, gunakake panci jero lan tutup nganggo perisai bolong bolong.
Ndadekake 2 cangkir.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 73 |
| Lemak total | 1 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Lemak ora jenuh | 1 g |
| Kolesterol | 0 mg |
| Sodium | 296 mg |
| Karbohidrat | 16 g |
| Serat Pemakanan | 0 g |
| Protein | 1 g |