Sorghum utawa molasses biasa mbiyantu rasa rasa sambel goreng iki. Gunakake sauce barbecue gaya Kidul ing iga, daging sapi, steak, utawa burger.
Kombinasi saka saos tomat, molases, lan cuka, gampang, sampurna.
Resep gampang gulung tikar utawa ping telu.
Resep Related: Jim Beam Barbecue Sauce
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 1 kaleng / 8 ons saus tomat
- 1/3 cangkir molasses (utawa molasses sorghum)
- Cuka cangkir 1/4
- 1 cengkeh bawang putih (cincang)
- 1 sendok teh bubuk cangkir
- 1/2 sendok teh mrico
- 1 ireng uyah
Cara Nggawe
- Gabungke kabeh bahan ing saucepan cilik. Bawane menyang godhok, ngurangi panas dadi kurang, lan simmer nganti 10 menit.
- Nggawe babagan 1 tuwung saos barbecue.
- Kanggo pawon iga panggang sing dibakar, baste sak jam suwene saka baking.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 38 |
| Lemak total | 0 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Lemak ora jenuh | 0 g |
| Kolesterol | 0 mg |
| Sodium | 20 mg |
| Karbohidrat | 9 g |
| Serat Pemakanan | 0 g |
| Protein | 1 g |