Kacang buncis pinus sing asli saka Lembah Santa Maria ing Southern California. Iku salib antarane jambon cilik lan kacang putih cilik. Sing kasedhiya kanggo tuku online utawa sampeyan bisa ngganti kacang pinto. Buncis iki minangka sajian tradisional saka Santa Maria Barbecue .
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 1 kg (450 g) kacang buncis, dicampur
- 3/4 tuwung (180 mL) saka tomat murni
- 1/2 tuwung (120 mL) ham cubed
- 1/4 cup (60 mL) saus cabe
- 1 sendok teh (15 ml) gula
- 1 clove papak, minced
- 1 sendok teh (5 ml) uyah
- 1 sendok teh (5 ml) mustar garing
Cara Nggawe
1. Rendhem kacang buncis rendhem ing jero banyu kanthi cepet. Ngemil, mbilas lan tempeh kacang buncis ing pot gedhe. Penutup karo seger banyu lan simmer nganti 2 jam utawa nganti kacang buncis dadi alus.
2. Sementara, sauté ham ing wajan. Tambah bawang lan terus nganti coklat bawang. Tambah ing sisa ramuan.
3. Kacang buncis lan bali menyang pot. Ngaduk ing ham lan sauce lan campuran nganti digabungake. Tansah anget nganti dilayani.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 230 |
| Lemak total | 9 g |
| Saturated Fat | 4 g |
| Lemak ora jenuh | 4 g |
| Kolesterol | 70 mg |
| Sodium | 1,148 mg |
| Karbohidrat | 11 g |
| Serat Pemakanan | 1 g |
| Protein | 25 g |