Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 1 fillet salmon, kulit isih urip (sekitar 1 nganti 1 1/2 kilogram / 450 nganti 700 g)
- 3 sendok makan / 45 ml madu, dipanaskan nganti rye
- 2 tablespoons / 30 mL butter, ilang
- 1 tablespoon / 15 ml glepung ganja
- 2 cangkir / 475 mL alder kayu kripik, direndhem ing banyu
Cara Nggawe
1. Preheat grill fr medium heat.
2. Nyampur bareng butter sing ilang lan madu rye. Selehake sisih kulit segara salmon adhem mudhun lan nyebarake madu / butter liwat roto-roto. Sprinkle karo ganja ganja. Sijine keripik kayu ing kothak perokok lan panggoni ing panggangan. Oil grill grates banget sadurunge masak iwak.
3. Nyelehake salmon ing panggangan, kulit katon liwat panas medium. Nalika kulit salmon wiwit nggulung ing pinggir lan ngisor nduweni nilai gril apik.
Nalika daging liwat flakes bagean thickest gampang lan tekan suhu internal 145 derajat F., mbusak lan ngawula.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 486 |
| Lemak total | 23 g |
| Saturated Fat | 7 g |
| Lemak ora jenuh | 8 g |
| Kolesterol | 129 mg |
| Sodium | 218 mg |
| Karbohidrat | 26 g |
| Serat Pemakanan | 0 g |
| Protein | 42 g |