Nyampur rasa ing Whiskers iki pancen cukup nyenengake nanging luwih kuat lan luwih dhuwur tinimbang sing paling gedhe " minuman " (nyekel kaca mata cocktail sing ukurane luwih dhuwur) lan bisa uga diarani jenenge sing aneh.
Miturut buku AJ Rathburn's Good Spirits , yen sampeyan kudu ngliwati Grand Marnier kanggo liqueur oranye liyane kaya curacao ngombe banjur kasebut "Curled Satan's Whiskers." A teknis cilik (senadyan loro liqueurs ngasilake raos rada beda ing ngombe) nanging cathetan penting yen sampeyan tau krungu istilah.
More Gin-Based Cocktails
- Resep Gimlet klasik
- Recipe Sling Singapura
- New Orleans Fizz Recipe
- Watermelon Cucumber Cooler Recipe
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 1 ons gin
- 1/2 ons
- Grand Marnier orange liqueur
- 1 ons garing
- vermouth
- 1 ons vermouth manis
- 1 ons
- jus jeruk
- 2 dashes
- bitters orange
Cara Nggawe
- Pupuk ure dadi shaker koktail sing diisi es.
- Kocok banget .
- Galur menyang kaca koktail sing digawe dingin.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 288 |
| Lemak total | 9 g |
| Saturated Fat | 3 g |
| Lemak ora jenuh | 5 g |
| Kolesterol | 16 mg |
| Sodium | 212 mg |
| Karbohidrat | 26 g |
| Serat Pemakanan | 3 g |
| Protein | 9 g |