Robert Burns (utawa Bobby / Bobbie Burns) yaiku salah sawijine koktail klasik saka umur emas. Akeh wong bakal ngandhut minuman karo Robert Burns, penyair Scottish sing terkenal ing taun 1700-an. Miturut buku "Bar Waldorf-Astoria Lawas AS Crockett", jeneng kasebut dijenengi sawise tukang cukur rokok sing biasa ana ing palang.
Ngombe dhewe minangka campuran sing apik lan canggih sing digawe ing kombinasi Rob Roy -vermouth saka Rob Roy . Penambahan absinthe ndadekke rasa kontras apik, sanadyan manawa tetepake aksen iki dadi mlayu, amarga bisa gampang ngombe minuman.
Iku tradisi Skotlandia kanggo ngrayakake ulang tahun Burns ing poet ing 25 Januari saben taun sajrone sing dikenal minangka Burns Night. Sampeyan bisa maca liyane babagan Robert Burns lan Burns Night kene: Apa Burns Night?
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 2 ons wiski wiski
- 3/4 ons
- manis vermouth
- Dash of
- bitters orange
- Dash of
- absinthe
Cara Nggawe
- Pupuk ure dadi shaker koktail sing diisi es.
- Goseni kanthi apik .
- Galur menyang kaca koktail sing digawe dingin.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 215 |
| Lemak total | 6 g |
| Saturated Fat | 2 g |
| Lemak ora jenuh | 4 g |
| Kolesterol | 12 mg |
| Sodium | 158 mg |
| Karbohidrat | 1 g |
| Serat Pemakanan | 0 g |
| Protein | 4 g |