Grilling wortel cepet lan gampang, nanging yen sampeyan pengin nambah sawetara rasa sampeyan kudu kudu baste wong. Iki glaze sugary dumunung ing pungkasan banget supaya ora diobong, nanging bakal nggawe sawetara wortel garang sing gedhe.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 1 rolas kabeh
- wortel (peeled)
- Jus jeruk 1/3 / 80 mL
- 1/4 cup / 60 mL gula pasir
- 2 sendok teh / 10 mL butter
- 2 sendok teh lenga zaitun
- uyah lan uyah kanggo rasa
Cara Nggawe
- Digabungake jus jeruk, gula coklat, lan butter ing saucepan. Tumis nganti diwenehi mrica.
- Dibusak saka panas lan disisihake.
- Sauntara, panaskan panggangan lan lenga ing grates masak.
- Panggonan wortel ing panggangan kanthi panas sedheng.
- Panggang wortel, ngowahi sok-sok kanggo kira-kira 4 nganti 5 menit gumantung saka ukuran wortel.
- Minangka wortel wiwit soften, sikat karo glaze.
- Terus masak nganti glaze diwiwiti peteng ing wortel (sekitar 3 nganti 4 menit luwih).
- Mbusak, musim entheng karo uyah lan mrico banjur sajen.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 192 |
| Lemak total | 6 g |
| Saturated Fat | 2 g |
| Lemak ora jenuh | 4 g |
| Kolesterol | 3 mg |
| Sodium | 221 mg |
| Karbohidrat | 34 g |
| Serat Pemakanan | 7 g |
| Protein | 2 g |