Coba sajisake mélange sayur-sayuran lan woh karo Ayam Lemon Rosemary Chicken .
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 2 sendok makan mentega
- 1/3 banyu tuwung
- Setengah cangkir apel apel
- ¼ sendok teh kayu manis
- 3/4 lb wortel (irisan crosswise dadi 1/3-inch bêsik)
- 2 cangkir
- apples (dicincang)
Cara Nggawe
Nyawiji mentega ing wajan gedhe ing panas. Terus alon-alon masak mentega nganti dadi coklat peteng; copot pan saka panas lan ngidini butter kanggo ngadhem kanggo sawetara menit. Nambah banyu, apel apel, lan kayu legi ing butter browned lan bali skillet menyang stovetop liwat panas sedheng.
Banjur campuran irisan sari apel menyang godhok, ngurangi panas, lan ngidinake panas nganti 2 menit. Tambah wortel, nutupi skillet, lan cook liwat medium panas, aduk kerep, kanggo 10 menit.
Nambah banyu sing cilik nganti wortel, yen perlu. Nglakoake apel menyang wajan lan masak nganti 5-7 menit, nganti apel lan wortel lagi alus.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 98 |
| Lemak total | 4 g |
| Saturated Fat | 2 g |
| Lemak ora jenuh | 1 g |
| Kolesterol | 10 mg |
| Sodium | 41 mg |
| Karbohidrat | 15 g |
| Serat Pemakanan | 3 g |
| Protein | 2 g |