Apa sing nggawe resep roti panggang gratis gluten iki supaya enak roti sarapan tanpa gluten , roti endhog protein sing rada lembab, manis lan aroma.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 8 irisan roti tanpa gluten
- 4 endhog (diantemi)
- 1/2 - 3/4 cup susu (utawa pengganti bebas susu, kayata
- santen )
- 1 sendok teh gula (utawa madu)
- Jiwit uyah (opsional)
- 1 sendok teh vanilla ekstrak
- 2 tablespoons lenga canola kanggo frying
Cara Nggawe
- Digabungake endhog, susu utawa sulih susu, gula, uyah, lan vanila sajroning mangkuk cethek lan adhep nganti diisi.
- Nyemprotake irisan roti sarapan ing gawe endhog. Sijine roti sisih kanggo nyawiji endhog kaya endhog sing bakal ditahan (kaya spons).
- Heat minyak ing medium-dhuwur ing wajan roti sing gedhe, abot lan goreng irisan. Nalika coklat emas, lancip lan cook sisih liya nganti coklat emas.
- Sajam karo butter lan debu saka gula powdered.
Pènget: Tansah priksa manawa permukaan, peralatan, panci, lan alat sing gratis ora ana gluten. Tansah maca label produk. Prodhusèn bisa ngganti formulasi produk tanpa kabar. Yen ana ing keraguan, aja tuku utawa gunakake produk sadurunge ngontak Produsèn kanggo verifikasi sing produk gratis gluten.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 288 |
| Lemak total | 23 g |
| Saturated Fat | 12 g |
| Lemak ora jenuh | 7 g |
| Kolesterol | 208 mg |
| Sodium | 232 mg |
| Karbohidrat | 11 g |
| Serat Pemakanan | 2 g |
| Protein | 9 g |