Nembus milkshake sing nyenengake minangka cemilan ringan utawa minuman bergizi. Strawberry seger utawa beku bisa digunakake. Ngatur gula menyang pilihan; Maroko seneng ngombe omben-omben ing sisih manis. Yen woh wohan beri manis, sampeyan ora butuh gula akeh.
Kanggo luwih sugih, versi creamier, cobanen smoothie stroberi kanthi susu kental .
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 8 ons (kira-kira 250 g)
- strawberries
- 2 cangkir (sekitar 1/2 liter) susu seger
- 3 sendok teh gula, utawa kanggo rasa
- Opsional: es
Cara Nggawe
- Ing blender, proses strawberries, susu, lan gula nganti alus lan krim. Yen sampeyan pengin milkshake apik-chilled, nambah sawetara es ice lan campuran nganti es wis crushed.
- Tuangkan menyang kaca tingal, lan layani.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 129 |
| Lemak total | 4 g |
| Saturated Fat | 2 g |
| Lemak ora jenuh | 1 g |
| Kolesterol | 12 mg |
| Sodium | 53 mg |
| Karbohidrat | 20 g |
| Serat Pemakanan | 1 g |
| Protein | 4 g |