Ditemukake blueberries lan pisang? Apa aku seneng karo Blueberry Banana Cake iki yaiku luwih akeh pisang lan blueberries ing adonan saka glepung lan gula sing ndadekake fruity ekstra lan enak.
Kue iki digawe ing kue bundt kue kue, nanging sampeyan bisa nggunakake sembarang pan bundt.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 1 1/4 cangkir
- glepung
- 1 sendok teh
- baking soda
- 1 sendok teh uyah
- 1/2 cup butter (softened)
- 3/4 cup gula
- 3 endhog gedhe (ing suhu kamar)
- 1 sendok teh vanilla ekstrak
- 4 bananas (banget mateng, mashed)
- 1 tuwung
- blueberries (rinsed and dried)
Cara Nggawe
- Preheat oven nganti 350 derajat. Panggang lan tepung Bundt cake pan. (Aku nggunakake Bundt Cake Pan Nordic Ware Cathedral.)
- Gabungke glepung, soda manggang, lan uyah ing mangkuk gedhe kanthi whisk kabel. Disisihaké.
- Krim mentega lan gula. Tambah endhog lan vanilla. Ngalahake nganti digabungake uga.
- Tambah ing campuran glepung. Gabine nganti dicampur. Melu ing pisang lan blueberry.
- Kasebut kanthi teliti, pour adonan menyang pan sing disiapake.
- Panggang 50 menit utawa nganti rampung.
Bundt Cakes liyane
Terowongan saka Fudge Bundt Cake
Kue Kering
Lemon Poke Cake
Cinnamon Bundt Cake
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 175 |
| Lemak total | 8 g |
| Saturated Fat | 4 g |
| Lemak ora jenuh | 3 g |
| Kolesterol | 72 mg |
| Sodium | 190 mg |
| Karbohidrat | 24 g |
| Serat Pemakanan | 2 g |
| Protein | 3 g |