Iki sayuran sing gampang, sayuran banget digawe ing kompor sing alon, karo brokoli lan cauliflower utawa campuran sayur-sayuran sing dikarepake, bawang, sup krim, keju, lan pimientos cincang. Iki bisa digawe kanthi sayuran beku kanthi gampang kaya sayuran seger kanggo nggorok, gampang dilebokake ing banyu cologane lan banyu.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 4 cangkir campuran sayur-sayuran beku (ie brokoli / cauliflower), thawed
- 1/2 cangkir disigar bawang
- 1 bisa (10 3/4 ons) kental krim sup jamur, lemak biasa utawa kurang
- 1 jar (2 ons)
- disigar pimientos , lemes
- 2 cangkir abrit Amérika keju (Velveeta utawa keju sing padha)
- Mrico, kanggo rasa
Cara Nggawe
- Semprotake cooker alon karo semprotan masak.
- Gabungke sayuran, sup, pimento, bawang, lan keju ing cooker alon.
- Tutup lan cook ing LOW kanggo 4 nganti 6 jam.
- Nglakoake ing mrica ireng lemah sing rada anyar utawa mrico mrico, kanggo rasa. Nglakoake sadurunge masak.
Priksa luwih alon resep kompor masak lan dhasar masak.
Liyane Sow Cooker Sides
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 249 |
| Lemak total | 7 g |
| Saturated Fat | 5 g |
| Lemak ora jenuh | 2 g |
| Kolesterol | 28 mg |
| Sodium | 135 mg |
| Karbohidrat | 39 g |
| Serat Pemakanan | 3 g |
| Protein | 9 g |