Resep kerang kasino diwiwiti ing awal 1900-an ing Kasino di Narragansett Pier, Rhode Island. Saliyane clams casino, sampeyan uga nemokake resep-resep kanggo tiram kasino kanthi bahan-bahan sing padha.
Rempah-rempah bisa digunake tinimbang bawang bombay. Bebas ing ndhuwur saben appetizer karo sawetara parsley seger disigar lan sawetara tetes Tabasco sauce.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 24 clams cilik ing cangkang
- 1/4 cup butter, softened
- 1/4 cangkir disigar bawang bombay ijo
- 1/4 cangkir mrico mrico sacoro apik disigar
- 1/4 cangkir celery sacoro apik disigar
- 1 sendok teh jus lemon
- 4 irisan daging babi, masak nganti garing lan crumbled
Cara Nggawe
- Copot kerang saka cangkang. Cuci cangkang, banjur nyelehake saben clam ing setengah jero cangkang. Buang sisa clam shell bagian.
- Sprinkle clams karo uyah sing sethithik.
- Campur butter, disigar sayuran ijo, disigar mrico mrico, disigar celery, jus lemon, lan daging babi.
- Ndhuwur saben clam kanthi tablespoon kurang saka campuran mentega lan sayur.
- Susu endhog ing amben saka watu uyah ing pan baking cethek.
- Panggang ing 425 F kanggo 10 nganti 12 menit.
Pakaryan Tips
- Ngombe appetizers karo parsley seger disigar lan sauce Tabasco.
Sampeyan uga bisa Kaya
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 87 |
| Lemak total | 7 g |
| Saturated Fat | 4 g |
| Lemak ora jenuh | 2 g |
| Kolesterol | 26 mg |
| Sodium | 206 mg |
| Karbohidrat | 2 g |
| Serat Pemakanan | 0 g |
| Protein | 5 g |