Pancake iku sarapan pateh endhase favorit bocah, lan pancake Bisquick tansah cepet lan gampang. Nanging sampeyan wis tau mikir babagan nggawe wong malah fluffier?
Bisquick minangka campuran baking pre-sale sing didol dening General Mills ing sangisore merek Betty Crocker, kalebu tepung , cendhak , uyah, lan bubuk manggang (agen leavening). Tambah susu, endhog, lan butter kanggo campuran garing lan voila! Sampeyan kudu adonan pancake sing siap kanggo ndandani dadi sarapan sing anget lan nyenengake.
Resep iki migunakake bahan rahasia: seltzer banyu. Gelembung nggawe pancake sampeyan tambah entheng lan cahya. Sampurna kanggo ngendhog sing sirup maple .
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 1 endhog gedhe
- 1 liter susu
- 1/4 cup banyu seltzer
- 2 cangkir baking mix (kayata Bisquick)
- Opsional: 1 sendhok teh. butter
Cara Nggawe
- Kalorake jajan listrik (mbandhingake harga) dadi 325F. Utawa nempatake skillet liwat medium kanggo medium-dhuwur panas.
- Ing mangkuk gedhe, klumpukake endhog, susu lan seltzer banyu.
- Ngadamel campuran manggang nganti dicampur lan lumps gedhe wis sirna, nanging lumps cilik tetep. Ati-ati supaya ora overmix.
- Mungkasi adonan ing antawis 5 nganti 10 menit.
- Melu butter on griddle utawa skillet, yen nggunakake. (Sampeyan uga bisa nggunakake semprotan masak nonstick.)
- Pancake pancake munggah ing griddle dening wektu-cupful.
- Masak nganti umpluk cilik katon ing permukaan pancake lan ngisor wiwit coklat. Yen ngisor wiwit coklat sadurunge pancake dimasak, pungkasi panas.
- Flip karo spatula lan masak nganti sisih liyane dadi coklat emas.
- Sajadah karo kabeh topping favorit, kayata stroberi irisan lan sirup maple.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 145 |
| Lemak total | 8 g |
| Saturated Fat | 4 g |
| Lemak ora jenuh | 3 g |
| Kolesterol | 166 mg |
| Sodium | 183 mg |
| Karbohidrat | 9 g |
| Serat Pemakanan | 0 g |
| Protein | 9 g |