Resep Makan Resik Ribuan Pulo
Dina iki, dressing Thousand Island mbokmenawa luwih populer minangka panyebaran roti isi saka salad dressing. Kanggo nambani nyata, coba ing burger sampeyan sing sabanjur!
Sembarang dressings salad berasaskan mayonnaise bisa digawe karo mayonnaise nyimpen sing tuku. Nanging yen sampeyan pengin banget efektif, kenapa ora nyoba nggawe mayonnaise dhewe ?
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 1 pint Mayonnaise
- 1/2 cup Saus cabai (utawa saus cocktail utawa saos tomat)
- 1 sendok teh bawang (minced)
- 2 tablespoons pepper green (minced)
- 2 tablespoons pimento (lemes lan sacoro apik)
- Opsional: 1 endhog hard-endhog (dicincang)
Cara Nggawe
- Ing mangkuk kaca, gabungke mayonnaise lan bahan liyane. Chill.
- Nyimpen bagean sing ora digunakake ing kulkas, ing ngendi kudu tetep nganti sedina utawa rong dina.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 119 |
| Lemak total | 12 g |
| Saturated Fat | 2 g |
| Lemak ora jenuh | 3 g |
| Kolesterol | 62 mg |
| Sodium | 109 mg |
| Karbohidrat | 1 g |
| Serat Pemakanan | 0 g |
| Protein | 2 g |