Resep Kue Es Krim Es Krim
Kue sandwich es krim iki apik banget kanggo Hari Ibu, Memorial Day, 4 Juli, utawa piknik utawa pesta musim panas. Kids bisa nggawe kue jajan es krim iki kabeh. Aku seneng nggunakake kombinasi sandwic reguler lan stroberi es krim kanggo gampang iki, ora kue es krim roti sandwich.Mriksa resep resep roti jajan es krim, kanggo ndeleng carane wis rampung.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 20 sandwich sandwich (reguler, stroberi utawa neopolitan)
- 1 saus udang panas 12 jar
- 1 8 ons. sing dibungkus topping beku (kayata Cool Whip), thawed
- 1/2 mangkok sprinkles (abang, putih lan biru)
Cara Nggawe
- Cut siji roti isi krim ing setengah. Nyelehake siji roti isi es krim sing wutuh lan siji setengah saka roti isi es krim liwat sisih cendhak 9 x 13.
- Sabanjure sandwic es es krim , atur 8 sandwich roti es maneh, kanggo nutupi bagian ngisor panci.
- Nyelehake saus fudge panas ing wadhah sing aman. Panas ing dhuwur 30 detik. Nyebarake setengah saka sosis liwat sandwich es krim.
- Ndhuwur karo setengah saka topping ngalah.
- Ulangi lapisan: es krim roti isi, saus panas lan topping. Scatter sprinkles over top.
- Beku, uncovered 2 jam. Tutup karo foil lan beku jam liyane.
Aja Miss: Resep Es Krim lan Desserts Beku
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 43 |
| Lemak total | 1 g |
| Saturated Fat | 1 g |
| Lemak ora jenuh | 0 g |
| Kolesterol | 0 mg |
| Sodium | 263 mg |
| Karbohidrat | 3 g |
| Serat Pemakanan | 0 g |
| Protein | 0 g |