Iki minangka sos coklat paling gampang. Sampeyan mung perlu 3 bahan kanggo saos enak iki. Iku kombinasi coklat kripik, krim whipping, lan sawetara vanilla extract.
Sajam saos kaya iki liwat es krim utawa drizzle liwat panganan cuci mulut utawa cake.
Related
5 Minutes Chocolate Sauce Homemade
Sauce Coklat Coklat
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 1 cangkir coklat semisweet
- 3/4 cup whipping cream
- 1 sendok teh vanilla
Cara Nggawe
- Ing saucepan cilik liwat kurang panas, panas kripik coklat lan whipping krim, aduk terus. Terus masak nalika nglakoake terus, nganti kripik coklat wis ilang lan saos alus.
- Copot saus saka panas lan tambahake vanilla. Nglakoake campuran.
- Sijine sauce panas utawa digawe adhem liwat panganan cuci mulut utawa es krim.
Ndadekake 1 1/4 cangkir.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 147 |
| Lemak total | 10 g |
| Saturated Fat | 6 g |
| Lemak ora jenuh | 3 g |
| Kolesterol | 1 mg |
| Sodium | 11 mg |
| Karbohidrat | 12 g |
| Serat Pemakanan | 2 g |
| Protein | 2 g |