Resep vegan cepet lan gampang resep fudge. Ya, cukup gampang kanggo nggawe vegetarian tanpa susu sing enak karo mung sawetara bahan sing prasaja. Cukup nggawe nggunakake merek chip coklat vegan kanggo mesthekake fudge sampeyan 100% vegan. Resep iki ora utamane kurang lemak, nanging bebas kolesterol lan tanpa susu! Gulung mudhun kanggo resep resep coklat vegan kanggo nyoba.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 6 oz creamer soya krim utawa non-susu krim
- 1 bag coklat chips
- 1/2 cangkir coklat
- 1 Piala kacang sing disigar (opsional)
Cara Nggawe
- Liwat panas-panas, nggawa krim ing simmer lan tambahake kripik coklat vegan , aduk nganti ilang. Ati-ati supaya ora ngobong coklat, lan ngurangi panas yen perlu.
- Nglakoake cocoa lan kacang.
- Nyebar ing sajian baking cethek lan refrigerate nganti tenan. Sekeca!
Deloken sisan:
- Resep-resep rempah-rempah sing gampang banget kanggo dicoba
- Coba iki desserts vegan!
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 170 |
| Lemak total | 8 g |
| Saturated Fat | 4 g |
| Lemak ora jenuh | 2 g |
| Kolesterol | 1 mg |
| Sodium | 81 mg |
| Karbohidrat | 22 g |
| Serat Pemakanan | 3 g |
| Protein | 3 g |