Kacang buncis iku apik banget kanggo cookouts utawa tailgating. Daging babi lan kacang ijo bisa ngrasakake kacang buncis lan gawe seneng, bebarengan karo gula molase, gula abang, lan sos tomat.
Kacang buncis iku sworo seru kanggo ndandani macem-macem kacang buncis. Bebas bebas nggunakake kacang favoritmu bebarengan karo daging babi lan kacang buncis. Kacang Pinto, kacang buncis sing gedhe, kacang-kacangan laut, lan kacang ireng iku alternatif sing apik kanggo kacang mentega lan kacang ginjal.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 6 nganti 8 ons daging babi, diced
- 1 liter daging sapi lemah
- 1 medium bawang, disigar
- 1/3 cangkir kanthi cepet dikemas gula abang
- 1/2 cangkir saos tomat
- 1/4 cup molasses
- 1 sendok makan mustard, biasa utawa Dijon-gaya
- 2 sendok teh saus Worcestershire
- 2 kaleng (16 ons saben) daging babi lan kacang buncis ing saus tomat, ora diruwat
- 1 bisa (15 ons) bisa kacang buncis, ora direken
- 1 bisa (15 ons) kacang lima utawa kacang mentega, lemes
Cara Nggawe
- Masak bacon ing wajan gedhe nganti kecoklatan.
- Mbusak saka skillet; ngemis ing untul kertas.
- Buang bacon drippings ing skillet; coklat ing lemah daging sapi lan bawang nganti daging sapi ora ana maneh jambon.
- Ngempet lemak keluwihan. Ing kompor 3 1/2 nganti 5-kaping mangkuk alon, gabungke daging babi, daging sapi, bawang, lan kabeh bahan sing isih ana; campuran karo campuran.
- Tutup lan cook ing LOW kanggo 6 kanggo 8 jam.
Sampeyan uga bisa Kaya
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 651 |
| Lemak total | 18 g |
| Saturated Fat | 6 g |
| Lemak ora jenuh | 7 g |
| Kolesterol | 78 mg |
| Sodium | 661 mg |
| Karbohidrat | 80 g |
| Serat Pemakanan | 17 g |
| Protein | 45 g |