Iki gampang dipangan kabeh daging babi lan beras casserole super gampang kanggo ndandani, lan bakes kanggo sempurnane sajian sajian. Pork daging babi sing dicincang sedhela banjur digabungake ing sajian manggang. Boneless utawa balung ing daging babi bisa digunakake ing sajian iki. Utawa nggawe karo tulang iga negara.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 4 daging babi (kira-kira 3/4-inch tebal)
- 1 nganti 2 Tbsp. lenga zaitun
- Uyah jiwit
- Gulung mrico ireng
- 2 cangkir kaldu ayam
- 1 tuwung beras putih (janganan panjang)
- 1/4 cup bell pepper (green, chopped)
- 3 bawang bombay (disigar)
- 1 tomat (dikupas lan diced)
Cara Nggawe
- Ngombe cemeng sajian manggang 2-liter.
- Kalorake oven nganti 350 F.
- Kalorake lenga zaitun ing wajan sing abot ing dhuwur panas. Sambungake daging babi, ngowahi menyang coklat loro-lorone.
- Nransfer pork daging babi sing disenengi menyang sajian manggang; sprinkle karo uyah lan mrico.
- Tuang kaldu pitik karo daging babi banjur tambahake gajih sing mentahan, cabe ijo, bawang bombay, lan tomat dhedhek.
- Tutup sajian manggang nganggo foil lan panggang ing sajrone preheated kanggo 45 menit nganti 1 jam, utawa nganti daging babi bubuk lan beras rampung.
Variasi
- Tambahake kira-kira 1 tuwung kacang polen beku thawed menyang campuran beras.
- Mungkasi sajian manggang lan top beras kanthi 1/2 nganti 1 tuwung keju. Terus terus nganti keju wis ilang.
Sampeyan uga bisa Kaya
- Liesl's 3-Ingredient Crock Pot Pork Chops
- Spicy Southwestern Pork Chops with Tomat and Peppers
- Kapten Pork Chops lan Braised Red Gobis
- Joan's Cooker Slow Cooker
- Rosemary lan Bawang Putih Pork Chops karo Sauce Anggur
- Pork Chops With Mustard lan Apple Jelly Sauce
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 634 |
| Lemak total | 29 g |
| Saturated Fat | 9 g |
| Lemak ora jenuh | 13 g |
| Kolesterol | 134 mg |
| Sodium | 553 mg |
| Karbohidrat | 42 g |
| Serat Pemakanan | 2 g |
| Protein | 49 g |