Njaluk pitik? Coba gawe quesadillas pit iki gampang banget. Kanthi mung papat énggal, resep quesadillas pitik iki minangka swap kanggo nyiapake. Sajai quesadillas ayam karo tomat salsa, krim sing ora nguntungke, lan guacamole .
Aja Miss: Resep Quesadilla Kanggo Sembarang Wektu Dina
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 2 teaspoons canola oil, dibagi
- 4 tortilla glepung 10-inch
- 2 cangkir irisan masak rotisserie ayam
- 2 cangkir disiram
- cheddar keju
Cara Nggawe
- Panas 1 sendhok teh. saka lenga ing wajan gedhe ing panas.
- Nalika panci dipanas, kumpulake kuarsa. Tabrakan 1/2 tuwung saka pitik setengah saka saben tortilla. Ndhuwur kanthi 1/2 cangkir saka keju . Melu setengah.
- Selehake siji quesadilla ing wektu ing skillet. Supaya masak 2 menit nganti coklat emas ing sisih siji.
- Flip karo tongs. Masak liyane 2 menit nganti keju dilebur lan quesadilla coklat ing sisih liyane. Buang menyang piring.
- Baleni maneh karo quesadillas sing isih ana.
Uripake quesadillas langsung.
Aja Miss: BBQ Chicken Quesadillas
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 1122 |
| Lemak total | 69 g |
| Saturated Fat | 31 g |
| Lemak ora jenuh | 21 g |
| Kolesterol | 225 mg |
| Sodium | 1,645 mg |
| Karbohidrat | 54 g |
| Serat Pemakanan | 4 g |
| Protein | 69 g |